Aktualności

12 października 2014 11:37 | Aktualności

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

lalka.jpg
Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?
Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEFmajka.jpg Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

 

kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji
i otwartości na inne kultury,

 

pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne,
ale także przyjemne,

 

zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

 

Zapraszamy serdecznie do trzeciej odsłony jednej z najbardziej znanych, kampanii UNICEF na świecie! W Polsce projekt był już realizowany z powodzeniem dwukrotnie. W obu edycjach wzięło udział ponad 1700 placówek edukacyjnych! Zachęcamy do zaangażowania się w akcję wszystkie szkoły i przedszkola, które znają już ją znają, a także nowe placówki, które chciałby przyłączyć się do tej niezapomnianej przygody. Udział w akcji dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń uczestnikom, a radość jaka towarzyszyła wszystkim przy przygotowywaniu laleczek i organizacji imprez w szkole trwale zapisała się w ich pamięci.

lalki.jpg

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii? Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek przyczyniają się Państwo do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli udało się pozyskać ponad 1, 1 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona i Czadzie. Bez Państwa udziału setki tysięcy dzieci nie otrzymałyby ratujących życie szczepionek. UNICEF dziękuje w ich imieniu. Jednocześnie zachęcamy kolejny raz do włączenia się w ogólnoświatową pomoc dzieciom.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w "akcie urodzenia". Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanych w szkole imprez, spotkań, festiwali etc. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

kraje.jpg

Etapy Projektu:

1.  Podróż przez kontynenty - dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybierają  kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka, zbierają jak najwięcej informacji o geografii  kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, itp.

2.  Przygotowanie laleczek przez uczniów - uszycie laleczki jest niezwykle proste!     W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje charytatywne  laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

3.  Wystawa laleczek w szkole - podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się prezentacja  laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Sudanu Południowego, przekazując na ten cel darowiznę.

4.  Konkurs na "najbardziej oryginalną laleczkę" - każda realizująca projekt szkoła, będzie w zwycięskiej szkole. mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę.W zwycięskiej szkole. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej

3.jpg

 
   

 

 

Przeczytano: 1284 razy. Wydrukuj|Do góry

Powiązane wiadomości:

Wszystkie Kolory Świata