Aktualności

16 kwietnia 2015 20:26 | Aktualności

TIK?-TAK! – czyli tygodniowa lekcja informatyki

Konkursy są tym, co pozwala naszym uczniom się sprawdzić. To popularna forma w dzisiejszej dobie grywalizacji. Jako nauczyciele szukamy takich konkursów, gdzie nawet Ci „słabsi” mogliby się wykazać i może zawalczyć sami z sobą, udowodnić, ze są coraz lepsi. Z taka ideą powstał Ogólnopolski Konkurs Informatyczny T.I.K?-TAK!, którego V edycja waśnie trwa. Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polskie Biuro ECDL Polska (European Computer Driving Licence), ma na celu popularyzację wiedzy i umiejętności z technologii informatycznych, algorytmiki, informatyki. Ma na celu rozpowszechnienie informatyki w szkołach, pokazanie, że kwalifikacje IT są ważne w życiu codziennym, że warto je zdobywać, rozwijać, potwierdzać.

Ideą tego działania jest pokazanie, że technologie towarzyszą nam wszędzie, są istotnym elementem życia, a przede wszystkim nie są trudne i KAŻDY uczeń może zbadać swoją wiedzę w tym zakresie. Konkurs, który ma charakter GRY, zbierania punktów, grupowej rywalizacji ma też na celu dotarcie do każdej szkoły bez względu na to, czy w danym regionie, województwie są organizowane potyczki informatyczne. 

W tym roku grają w TIK-TAKu uczniowie z 1153 szkól, jest ich ponad 29 tysięcy. Grają tak licznie, bo każdy widzi swoje wyniki, ma możliwość walczenia o lepszą skuteczność odpowiedzi, szukania informacji, konkurowania wewnątrz klasy czy szkoły o jak najlepsze wyniki. Niektórzy pokonują strach przed sprawdzeniem się, widzą jakie robią postępy, być może zachęci to do szukania innych konkursów :).

Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Obecnie prowadzi uczeń z klasy V:-)

Przeczytano: 518 razy. Wydrukuj|Do góry