Aktualności

11 października 2015 11:48 | Aktualności

Spotkanie autorskie - warsztaty detektywistyczne

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Sączowie na spotkanie autorskie z udziałem Dariusza Rekosza. Korzystając z zaproszenia w dniu 7 października klasa IV i klasa V wzięła udział w spotkaniu. W pięknie odnowionej sali Domu Kultury odbyły się warsztaty detektywistyczne. Poprowadził je osobiście sam pisarz, autor książek między innymi dla dzieci i młodzieży, rodowity sosnowiczanin z zawodu informatyk. W bardzo fachowej prezentacji multimedialnej przedstawił nam swoją osobę, twórczość oraz zdjęcia z ciekawych uroczystości ze swoim udziałem.

Warsztaty stały się inspirującą lekcją języka polskiego, gdyż uczniowie dowiedzieli się, co to jest język, dźwięk, litera i znak. Znajdywali szereg zależności pomiędzy pojęciami, a najlepsze odpowiedzi były nagradzane przez pisarza nagrodą książkową.

Po odpowiednim pobudzeniu umysłu, dzieci zaszyfrowywały i deszyfrowały kody językowo-obrazkowe. W powietrzu czuć było atmosferę intelektualnego pobudzenia. Sprawdzianem umiejętności okazał się test stworzony z kodu językowo-liczbowego szyfrowanego na trzy różne sposoby. Jednak i z tym zadaniem uczniowie poradziali sobie znakomicie. Kolejnym zadaniem było odgadywanie tytułów książek i bohaterów literackich z zaszyfrowanej grafiki.

Na zakończenie spotkania Pan Dariusz rozdawał autografy, można było również nabyć książkę jego autorstwa z osobistą dedykacją.

Przeczytano: 417 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: