Aktualności

06 czerwca 2016 10:26 | Aktualności

„Bieg do szczęśliwego dzieciństwa już za nami”

 

2 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w symbolicznym biegu-proteście przeciwko „klapsom”. Na starcie stawiło się 160 osób, przybyli też liczni goście. Biegnący rejestrując się otrzymali numery startowe z napisami: „szczęśliwy rodzic nie daje klapsów”, „szczęśliwe dziecko nie dostaje klapsów”. Przejście uczestników ulicą Wolności wzbudziło zainteresowanie mieszkańców, którym uczestnicy wyjaśniali cel biegu.

Wszyscy wspólnie punktualnie o godzinie 17.00 pobiegli w dwóch kierunkach od bramy startowej, by wracając, spotkać się znów na mecie i wymienić się numerami startowymi. Spotkanie na mecie wywołało w uczestnikach radość i wzruszenie, rodzice witali swoje pociechy, dzieci z radością oczekiwały na swoich rodziców. Wszystkim udało się ukończyć bieg. Po powrocie na boisko „Orlik”, dzieci otrzymały pamiątkowe medale, napoje, owoce. Odbyło się też losowanie „szczęśliwego numerka” do którego nagrody ufundowali : pan Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Stanisław Fijołek, Szkolna Kasa Oszczędności PKO, hotel Natura Residence and Spa z Siewierza. Na uczestników czekały atrakcje w postaci dmuchanego zamku, gier i zabaw sportowych oraz kawiarenki. Mamy nadzieję, że wydarzenie przyniesie spodziewane efekty w postaci ograniczenia zjawiska przemocy wobec dzieci, i zachęci rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami.

Krzysztofa Urbańska

 

http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2016/czerwiec/bieg-do-szczesliwego-dziecinstwa-saczow-2-czerwca-2016Przeczytano: 687 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: