Aktualności

15 czerwca 2016 19:34 | Aktualności

LEKCJA PRZYRODY W ŚLĄSKIM OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

 

Doskonałym miejscem do rozwijania zainteresowań uczniów krajobrazami oraz fauną i florą różnych stref klimatycznych jest zoo. Jedną z głównych funkcji ogrodu zoologicznego oprócz hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem, jest upowszechnianie wiedzy o otaczającym świecie, w tym przede wszystkim o zwierzętach, ich biologii, behawiorze i zagrożeniach.

07.06 klasa szósta miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na terenie zoo przez pracownika Sekcji Dydaktyki i Promocji, który na co dzień zajmuje się oprowadzaniem grup zorganizowanych – panem Markiem Kocurkiem.

Przewodnik oprowadzając grupę, przy stanowiskach zwierząt przekazywał informacje o ich miejscu występowania w naturalnym środowisku (kontynent, kraj, krajobraz roślinny), charakterystycznych cechach budowy, ciekawostki.

Na wolnych wybiegach i w pawilonach ekspozycyjnych uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych zakątków świata. ”Wielka podróż” dookoła świata trwająca zaledwie 1,5 h pozwoliła uczniom odkryć tajniki natury w chorzowskim zoo.

 

Przeczytano: 444 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: