Aktualności

26 września 2016 12:03 | Aktualności

Mamy Krajowy Certyfikat Szkoły Promujacej Zdrowie!

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, ze nasze działania zostały docenione i nagrodzone.

Ustanowienie Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie ma na celu:
1. Uznanie i docenienie długofalowych, systemowych działań szkół, zgodnych z przyjętą w Polsce koncepcją i standardami SzPZ.
2. Wspomaganie rozwoju programu SzPZ w Polsce, jako ważnego elementu polityki państwa i działań oddolnych dla poprawy jakości edukacji, stanu zdrowia ludności oraz budowania demokratycznego społeczeństwa.
3. Upowszechnianie doświadczeń, osiągnięć SzPZ i przykładów dobrej praktyki na terenie całego kraju oraz inicjowanie współpracy między szkołami w tym zakresie.

Certyfikat przyznawany jest szkole na okres 5 lat. Po upływie tego okresu szkoła może starać się ponownie o jego nadanie.

Krajowy certyfikat nadaje szkole Minister Edukacji Narodowej na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie (zwanej dalej kapitułą) działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbywa się 1 raz w roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

P.S. Z informacji zaczerpnietych na stronie ORE wynika, że znaleźliśmy sie w elitarnym gronie 170 szkół (wszystkich typów) w Polsce!

Więcej informacji na stronach:

http://www.ore.edu.pl/component/phocadownload/category/66-materiay-dot-programu-szkoa-promujca-zdrowie?download=103:procedura-nadawania-krajowego-certyfikatu-szkoa-promujca-zdrowie

http://www.ore.edu.pl/programy-i-projekty-19445/szkoa-promujca-zdrowie/krajowy-certyfikat-szpz/szkoy-z-certyfikatem-szpz?showall=1&limitstart=

Przeczytano: 668 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: