Aktualności

26 maja 2017 20:18 | Aktualności

Spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

We wtorek 23 maja uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem – autorem wielu książek dla młodzieży Kazimierzem Szymeczko, które miało miejsce
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sączowie.

Jak na pisarza przystało, po krótce przedstawił swoją osobę, opowiedział jak doszło do napisania pierwszych opowiadań, kiedy i dlaczego napisał pierwszą książkę, odpowiedział na wiele pytań zadawanych przez naszą młodzież.

Pan Kazimierz przygotował dla czytelników wspaniałe zajęcia warsztatowe, wprowadził nas w świat fantastycznych gier fabularnych RPG, których jest wielkim fanem i graczem.


Kilka słów o pisarzu:

Kazimierz Szymeczko – urodzony 11 czerwca 1965 roku w Rudzie Śląskiej. Od roku 1984 polonista w szkołach na terenie Rudy Śląskiej, Zabrza i Skoczowa. Od roku 1992 nauczyciel – bibliotekarz. Nauczyciel dyplomowany. W latach 2002 – 2004 doradca metodyczny do spraw bibliotek szkolnych. W latach 2011 – 2013 pracownik ośrodków „Caritas” w Rudzie Śląskiej i Mikołowie. Wychowawca, opiekun, asystent osób niepełnosprawnych. Obecnie utrzymuje się głównie z pisarstwa.

Jego hobby to dobra książka, szachy, koszykówka i piłka ręczna (dawno temu), gry fabularne (RPG) – (Puchar Mistrza Gry na „Goblikonie” 2004, 2005 i 2007).


Nagrody i wyróżnienia zdobyte przy okazji pisania dla Czytelników:


2002 Nagroda w międzynarodowym konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży „Uwierz w siłę wyobraźni” za „Same szczęśliwe dni z Muzynkiem”

2006 Nominacja w plebiscycie Wirtualnej Polski dla „Kłopotów komendanta Roka”

2011 Nominacja polskiej sekcji IBBY do nagrody Książka Roku dla „Czworo i kości”

2013 Tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej za: …propagowanie barwnej, poprawnej, nacechowanej uczuciami polszczyzny wśród najmłodszych. (Fundacja im. Krystyny Bochenek; Rada Języka Polskiego)

2015 Nominacja polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People) do nagrody Książka roku dla powieści „Tetrus”

Przeczytano: 302 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: