Aktualności

15 października 2017 14:01 | Aktualności

Dzień Nauczyciela serca rozwesela!

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2017  roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Sączowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie i przedszkolaki. Gośćmi honorowymi na uroczystości byli emerytowani nauczyciele, którzy przed laty pracowali w naszej szkole Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Klimczyk przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny pod hasłem „Mam talent”. Okazuje się, że nasza szkoła w Sączowie to wielka kuźnia talentów! Czego to nasi uczniowie nie potrafią? Pięknie recytują, śpiewają jak wielkie gwiazdy muzyczne, na scenie czują się jak wytrawni aktorzy. Nie brakuje talentów sportowych i tanecznych. Wszystkich zadziwiły pokazy akrobatyczne i taneczne naszych  uczniów. W szkole pracuję również utalentowani nauczyciele. Swoje talenty aktorskie ujawnili w scence humorystycznej odegranej wspólnie z uczniami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sączowie tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów i innych pracowników. Były również kwiaty, życzenia i słodki upominek dla nauczycieli, pracowników i emerytów.

Raz w roku jest taka okazja, aby uhonorować i nagrodzić pracowników wyróżniających się w pracy. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sączowie pani Małgorzata Fijołek  z okazji dnia Edukacji Narodowej wręczyła Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników życząc im dalszych sukcesów.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole były pełne niespodzianek. Wielką niespodzianką dla całej społeczności szkolno – przedszkolnej była wiadomość o  wielkim wyróżnieniu naszej pani Dyrektor.

Pani Małgorzata Fijołek – Dyrektor ZSP w Sączowie otrzymała

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

To była najmilsza wiadomość tego dnia, którą uczniowie, nauczyciele i goście przyjęli z wielką radością i nagrodzili brawami i gratulacjami.

Na koniec uroczystości była słodka niespodzianka dla wszystkich uczestników imprezy w postaci wielkiego tortu ufundowanego przez Dyrektora ZSP.

 

Szanowna Pani Dyrektor Małgorzato Fijołek

 

W związku z uhonorowaniem  Pani

prestiżową Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

w imieniu całej społeczności ZSP w Sączowie w sposób szczególny pragniemy pogratulować otrzymania tego  zaszczytnego wyróżnienia.

Składamy  podziękowania oraz wyrazy najwyższego szacunku dla dotychczasowej, rzetelnej oraz pełnej sukcesów działalności oświatowej

dla dobra naszej Szkoły i Przedszkola w Sączowie.

Życzymy  Pani Dyrektor, aby autentyczna troska o wysoki  poziom nauczania

 i wychowania oraz życzliwość i zrozumienie okazywane każdego dnia wychowankom 

były nagradzane przez zwierzchników, ale przede wszystkim niechaj nieustannie spotykają się ze zrozumieniem, wdzięcznością i szacunkiem ze strony rodziców i dzieci.

Rada Pedagogiczna.


www.bobrowniki.pl


 

Przeczytano: 619 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: