Aktualności

19 marca 2018 19:55 | Aktualności

St. Patrick's Day

   Dzień świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie.

   My również postanowiliśmy nawiązać do tego wydarzenia i zorganizowaliśmy Dzień Św. Patryka w naszej szkole. Najważniejszą tradycją obchodów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, nawiązującym do krajobrazu wyspy i koniczyny, która jest symbolem Irlandii. Wielu uczniów i nauczycieli włączyło się we wspólną zabawę i przyszło w tym dniu „na zielono”.

   Uczniowie wszystkich klas brali tego dnia udział w poszukiwaniu zielonych koniczynek ukrytych przezleprechauna  (leprikona) - skrzata z irlandzkiej legendy. Po znalezieniu jednej koniczynki uczniowie wykonywali zadanie związane z językiem angielskim i losowali nagrodę. Radości nie było końca.

   Podczas przerw można było skosztować „zielonych pyszności” oraz zatańczyć taniec leprikonów.

   Młodzież szkolna chętnie włączyła się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego. Sądzimy więc, że dzień św. Patryka na stałe wpisze się do tradycji naszej szkoły.

  Pragnę gorąco podziękować uczniom i rodzicom mojej klasy V, którzy włączyli się w przygotowanie „zielonych” słodkości oraz byli zaangażowani w przygotowania i przebieg imprezy.Anna Wierżbicka

Przeczytano: 142 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: