Aktualności

14 stycznia 2019 19:39 | Aktualności

MAMY TO!!! Sto pozdrowień na 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Uczniowie klasy I i II uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej „100 pozdrowień na 100 lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę. Autorkami innowacji były nauczycielki: p. Iwona Sowiślok – wychowawczyni kl. I i p. Barbara Zarodkiewicz – Czapla – wychowawczyni kl. II.

W ramach innowacji uczniowie opracowali graficznie pocztówkę z miejscowości Sączów i wysłali tę pocztówkę z pozdrowieniami do 100 placówek w Polsce: szkół i przedszkoli.

W odpowiedzi, na adres naszej szkoły przyszły pocztówki ze 100 placówek!

Z odebranych pocztówek dzieci wykonały piękną „pocztówkową” mapę Polski, która zdobi główny korytarz szkolny.

Nad realizacja zadania uczniowie pracowali cały miesiąc: od 11 października 2018 r. do 11 listopada 2018 r. Na dzień jubileuszu Polski dzieci zrealizowały swoje zadanie i setną rocznicę odzyskania  niepodległości przez naszą Ojczyznę uczciły wyjątkowym działaniem.

Przebieg działania uczniowie śledzili w Internecie. Na stronach portalu społecznościowego Facebook niektóre placówki publikowały zdjęcia z otrzymaną korespondencję. Na wielu zdjęciach można odnaleźć naszą pocztówkę ze Sączowa. Ze znalezionych zdjęć utworzono prezentację multimedialną.   

 

Uczniowie kl. I i II wraz z wychowawcami dziękują Radzie Rodziców przy ZSP w Sączowie za ogromne wsparcie w realizacji innowacji w formie sfinansowania kosztów wysyłki pocztówek.

Przeczytano: 117 razy. Wydrukuj|Do góry