Aktualności

24 stycznia 2019 20:45 | Aktualności

Bezpieczne ferie 2019

 

Uczniowie klasy I i II czują już klimat nadchodzących ferii zimowych. Z dużymi sukcesami w nauce i zachowaniu zakończyli I półrocze roku szkolnego 2018/2019 i przygotowują się do zasłużonego zimowego odpoczynku. W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi w klasach I i II rozpoczęła się akcja prewencyjno-profilaktyczna  „Bezpieczne ferie”.

Oprócz rozmów i pogadanek z wychowawczyniami na lekcjach, uczniowie w dniu 24 stycznia 2019 r. uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Komisariatu w Wojkowicach. Dzieci odwiedzili: asp. Marcin Kwaśniewski – dzielnicowy, obsługujący dzielnicę, do której należy miejscowość Sączów, oraz st. sierż.  Grzegorz Kocot i sierż. sztab.  Dawid Polakowski.

Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego organizowania zabaw zimowych na śniegu i lodzie oraz zasady zachowania się w sytuacji zagrożenia w kontaktach z nieznajomymi.

Wizyta policjantów była też okazją do rozmów na temat pracy policjanta i czynności jakie podejmuje każdy policjant wykonując swoje obowiązki służbowe.

Dziękujemy policjantom za cenne wskazówki i rady.

Obiecujemy, że będziemy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

 

Przeczytano: 164 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: