Aktualności

07 lutego 2019 20:38 | Aktualności

Czysta woda zdrowia doda!

Odżywianie to integralna część pobytu dziecka w placówce oświatowej. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy uczeń spędza w szkole wiele godzin swojego życia. To co je w tym czasie, a także to co pije, ma wpływ na jego zdrowie, samopoczucie, sprawność intelektualną i energię do nauki, a nauka to dla dziecka naprawdę ciężka praca. Dlatego zapewnienie mu możliwości zjedzenia pełnowartościowego posiłku i wypicia zdrowego napoju w czasie pobytu w szkole jest niezwykle ważne!

Szkoła promująca zdrowie, a taka jest właśnie nasza szkoła, co możemy potwierdzić  certyfikatem, dba o to, by dzieci mogły w stołówce szkolnej zjeść codziennie pełnowartościowy posiłek, a także by miały dostęp do świeżej, czystej wody pitnej.

Picie wody, zamiast słodkich napojów, ma swoje uzasadnienie w zaleceniach żywieniowych dla dzieci. To właśnie czysta woda niegazowana powinna być podstawowym napojem w diecie każdego ucznia.

Na początku stycznia pojawiło się na szkolnym korytarzu „poidełko” – filtrujący dystrybutor wody Waterpoint, który  zapewnia równy dla wszystkich i niczym nieograniczony dostęp do źródła zdrowia - krystalicznie czystej wody pitnej.

Oprócz tego, że dzieci mają stały i bezpłatny dostęp do doskonałej jakościowo wody – mają też lżejsze plecaki. To dodatkowa, ale bardzo ważna zaleta zainstalowania poidełka w szkole.

Uczniowie noszą nadal butelki do szkoły, ale puste, tylko żeby napełniać je wodą na miejscu, kiedy potrzebują.

Szkolne poidełko cieszy się dużą popularnością na co dzień, co potwierdza słuszność decyzji o jego zainstalowaniu.

Czysta woda zdrowia doda!

Przeczytano: 142 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: