Aktualności

03 marca 2019 22:16 | Aktualności

Udział w III „Konkursie Fizycznym in English” o zasięgu międzynarodowym

8 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Łukasik i Zuzanna Sitko z klasy VII oraz Mateusz Balcerzak z klasy VIII wzięli udział w  III  "Konkursie Fizycznym In English" organizowanym przez Prywatne Liceum im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach pod patronem Śląskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Dziekana Wydziału Filologicznego UŚ oraz Dyrektora Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

W tym dniu konkurs przyciągnął do Katowic wielu pasjonatów fizyki i języka angielskiego z całego województwa. Warto podkreślić, że konkurs miał charakter międzynarodowy, ponieważ w tym samym czasie z arkuszem testowym mierzyli się także uczniowie z Ukrainy i Hiszpanii.

W czasie 60 minut należało rozwiązać test składający się z 10 zadań mieszanych w języku angielskim – testu wyboru, zadań wymagających uzupełnienia oraz krótkich obliczeń. Po krótkiej przerwie uczestnicy konkursu wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez licealistów, którzy  zaprezentowali swoją kampanię ”Odnawialni” realizowaną w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Kampania ma na celu uświadamianie młodzieży problemów zanieczyszczenia powietrza, zmian klimatu i groźnych odpadach plastiku. Uczniowie omówili również tematykę odnawialnych źródeł energii. Wszystko odbyło się w języku angielskim.

Konkurencja była bardzo duża, ale wyzwanie było tego warte. Spośród ponad 100 uczniów z  30 szkół województwa śląskiego, wyłonionych zostało 10 uczniów. Nasi uczniowie nie znaleźli się w gronie laureatów, ale jesteśmy dumni z Natalii, Zuzi i Mateusza, gdyż przystępując do konkursu wykazali się odwagą, determinacją i wiedzą merytoryczną z fizyki połączoną z umiejętnościami językowymi.

Gratulujemy  i życzymy sukcesów!

Przeczytano: 236 razy. Wydrukuj|Do góry