Aktualności

13 marca 2019 20:24 | Aktualności

Magia teatru.

Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27 marca. Z tej okazji każdego roku marzec upływa w sączowskiej szkole pod znakiem Melpomeny ( muzy opiekujacej się sztuką teatralną). Uczniowie wszystkich klas wyjeżdzają do teatrów na spektakle, sami przygotowują  przedstawienia, uczestniczą w lekcjach o teatrze.

13 marca dwie klasy - V i VI odwiedziły sosnowiecki Teatr Zagłębia, by na jego scenie zobaczyć historię rudowłosej Ani z Zielonego Wzgórza. Znana wszystkim szkolna lektura w adaptacji scenicznej zachwyciła widzów świeżością i lekkością. Wesoły, barwny spektakl przypadł go gustu nawet chłopakom. 

cdn...

Spektakl był wierny pierwowzorowi literackiemu, chociaż  nie przedstawiono wszystkich wydarzeń. Urozmaicony byl za to scenami muzycznymi, by go uatrakcyjnić i dodać dynamiki, co niewątpliwie podobało się widowni. Scenografia zmieniala się, działała na wyobraźnię. Mogliśmy sie "przenosić" na Zielone Wzgórze. Mimo iż postacie były odgrywane przez dorosłych aktorów, dzięki charaktryzacji mieliśmy wrażenie, że na scenie występują dzieci. Całe przedstawienie było młodzieżowe i na topie. Wszystkim się podobało.

klasa VI

 

Przeczytano: 93 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: