Aktualności

04 kwietnia 2019 21:04 | Aktualności

Konkurs „SĄCZOWSKIE PALMY WIELKANOCNE”

Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu  

„SĄCZOWSKIE PALMY WIELKANOCNE”

 organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny i parafię w Sączowie. 

Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Palmy wykonane na konkurs powinny nawiązywać zarówno formą jak i surowcem do tradycyjnych palm wielkanocnych występujących dawniej na terenie dzisiejszej Parafii. Tradycyjnie palmy (1 do 1,5 metra wysokie) wykonywane były z naturalnych surowców takich jak: trzcina pospolita, cis, „kocanki’ – gałązki wierzbowe, brzoza, jałowiec, borówka brusznica, pałka szerokolistna, skrzyp. Elementem uzupełniającym były także suszone i barwione kwiaty, wstążki i kwiaty wykonane z bibułki. 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1.   Każdy uczestnik może zgłosić jedną własnoręcznie wykonaną pracę.

2.   W konkursie mogą brać udział prace indywidualne i zespołowe (maksymalnie 2 – osobowe).

3.   Praca zgłoszona na konkurs  winna być zaopatrzona w czytelnie napisaną metryczkę z danymi: imię i nazwisko autora, wiek.

4.   Prace należy składać do dnia. 14. 04. 2019 r. (Niedziela Palmowa) w Kościele Parafialnym w Sączowie w zakrystii przed i po każdej mszy świętej lub do piątku 12.04.2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym (do nauczycielki religii).

5.   Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody w kategoriach wiekowych:

I – dzieci do lat 13– tu,

II – młodzież i dorośli

6.   Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników konkursu nastąpi 22 kwietnia 2019 r. (poniedziałek- 2 dzień świąt) po mszy świętej o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Jakuba w Sączowie. Prace wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, będą udostępnione w kościele do 22.04.2019 r. Po tym terminie prosimy o ich odbiór.


Przeczytano: 183 razy. Wydrukuj|Do góry