Przedszkole Publiczne w Sączowie pełni dyżur wakacyjny w sierpniu . W lipcu przedszkole jest nieczynne.:: Od 15 czerwca br. zajęcia opiekuńcze w przedszkolu prowadzone są w godzinach od 7.30 do 15.30.

Aktualności

18 czerwca 2019 19:55 | Aktualności

Co to jest teatr?

12 czerwca odbyło siępodsumowanie projektu "Co to jest teatr?

"Przypominaliśmy sobie, jakie przedstawienia teatralne obejrzeliśmy w roku szkolnym 2018/2019. 

Przybliżyliśmy działania klas IV-VIII, które miały miejsce na lekcjach języka polskiego i związane były z teatrem. Na scenie mieli okazję także wykazać się uczniowie, uczęszczający na kółko teatralne. W sali teatralnej jako pierwsi występowali czwartoklasiści. To oni wprowadzili widzów w zaczarowany świat.... Najmłodszym widzom wręczyli własnoręcznie wykonane bilety na przedstawienie. Zaprezentowali m.in. zawody związane z teatrem. Był reżyser, choreograf, scenarzysta i inni. Klasa V odegrała współczesną wersję "Kopciuszka". Następnie odbyła się prezentacja zaproszeń do teatru, które zaprojektowali i wykonali uczniowie klas VI i VII. Historię teatru w swojej wzorowej prezentacji przybliżyła wszystkim uczniom Natalia Łukasik, uczennica klasy VII. A Mateusz Balcerzak, jako reprezentant klasy VIII, odczytał napisaną przez siebie recenzję, obejrzanego w Teatrze Nowym w Zabrzu, musicalu pt. "Mały Książę". 

Spotkanie było podsumowaniem, zarazem kolejną lekcją utrwalającą informacje o teatrze i chwilą, podczas której mogliśmy się przenieść w inne, trochę magiczne miejsce...

 

Przeczytano: 712 razy. Wydrukuj|Do góry