Aktualności

14 października 2019 15:26 | Aktualności

Obchody XIX Dnia Papieskiego

XIX Dzień Papieski obchodzony był w niedzielę 13 października. Uroczystości odbywały się pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY”, odnoszącym się do  tytułu jednej z książek papieża św. Jana Pawła II. 

Tego dnia w całej Polsce organizowane były liczne uroczystości i wydarzenia związane ze wspomnieniem naszego wielkiego rodaka – św. Jana Pawła II. Tradycyjnie obchody Dnia Papieskiego odbyły się w sączowskim kościele podczas Mszy Św. o godz. 12.00 z udziałem ucznów Szkoły Podstawowej w Sączowie  pod kierunkiem  p. Ilony Kocot

 Dzieci przedstawiając montaż słowno – muzyczny ilustrowany obrazami tematycznej prezentacji multimedialnej  przypomniały zebranym sylwetkę „naszego Papieża”.

 Słowem i piosenką najmłodsi sączowscy parafianie podziękowali Bogu za życie Jana Pawła II, Największego Autorytetu Naszych Czasów.

 Występ dzieci był zachętą i inspiracją skierowaną nie tylko do młodych, ale do wszystkich zebranych, aby odkrywali i poznawali nauczania św. Jana Pawła II.

 Elementem obchodów Dnia Papieskiego była zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, bedąca żywym pomnikiem papieża.

Tegoroczny Dzień Papieski był  otwarciem roku obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponadto tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 40 rocznicę I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Wizyty, która była nie mniej ważna jak sam  wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Przeczytano: 173 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: