Aktualności

14 października 2019 21:55 | Aktualności

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2019

W poniedziałek 14 października 2019 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym obchodzono  Dzień Edukacji Narodowej. Święto obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

 

Uczniowie dla uczczenia święta swoich nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola przygotowali pod kierunkiem wychowawców: pani Ilony Kocot, pani Ewy Klimczyk, pani Bogusławy Duś i pani Aleksandry Orłowskiej okolicznościową akademię.

Gościem honorowym uroczystości była pani Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek. Swoja obecnością szkolną uroczystość zaszczycili również rodzice uczniów.

Program uroczystości był bardzo bogaty i urozmaicony. Czyli ... dla każdego coś miłego.

Na początku uroczystości wszystkim przypomniały się wakacje i gorące klimaty. A to za sprawą dziewczynek z klas najstarszych, które z brawurą odtańczyły grecki taniec „Zorba”. Muzyczne życzenia nauczycielom i pracownikom ZSP złożył Chór Szkolny.

W scence humorystycznej przedstawiającej szkolne życie „od kuchni” zaprezentowali się uczniowie klasy V. Całość występów uczniów dopełnił perfekcyjnie dopracowany popis akrobatyczny w wykonaniu młodych artystek gimnastycznych. Dźwięk, który otulał taniec i połączone zjawiska podnoszeń, podrzutów i efektowne skoki gimnastyczne – tak można opisać występ artystek. Grupy akrobatyczne w niesamowity sposób przeciwstawiały się prawom natury i grawitacji. W jednym show połączyły siłę, elastyczność i gibkość.

Melomani muzyki mogli zatopić się w marzeniach podczas występu grupy muzyków muzykujących na dzwonkach.

Uroczy występ przedszkolaków był ostatnim punktem uroczystości. Po muzycznym występie przedszkolaki, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym przekroczyły progi Przedszkola zostały Pasowane na Przedszkolaków. Aktu Pasowania  dokonał dyrektor ZSP w Sączowie pan Damian Reszka.   

Podczas uroczystości rozstrzygnięto szkolne Konkursy. Zwyciężczynią Konkursu „Rozpoznaj swojego nauczyciela” została Maja Morek, która ze zdjęć z dzieciństwa rozpoznała największa ilość nauczycieli.

Rozdano również medale nauczycielom uczestniczącym w Plebiscytach Uczniowskich.

Była też stosowna chwila, aby nagrodzić wyróżniających się pracowników. Z rąk Dyrektora ZSP nagrody odebrali pracownicy obsługi i administracji ZSP w Sączowie.

W trakcie uroczystości głos zabrała Wójt Gminy pani Małgorzata Bednarek. W imieniu organu prowadzącego placówkę w Sączowie pani Wójt przekazał nauczycielom i pracownikom życzenia i gratulacje.

Uroczystość zakończył spontaniczny taniec wszystkich uczniów. Z wielką gracją uczniowie zatańczyli dla nauczycieli i pracowników żywiołową „Belgijkę”.

Po duchowych przeżyciach cała społeczność szkolna zintegrowała się podczas wspólnego „szkolnego lunchu”.

To był wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, doznań i i życzeń.  

 

Przeczytano: 329 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Nauczyciela 2019

Filmy: