Aktualności

02 grudnia 2019 19:27 | Aktualności

Świąteczne akcje charytatywne

Rozpoczął się grudzień, więc czuć już nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu organizuje wiele akcji, aby i tegoroczne święta były radośniejsze szczególnie dla dzieci. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja, prosząc o wymarzone prezenty. Szczególne są listy tych dzieci, które z rożnych powodów mieszkają w domu dziecka czy w rodzinie zastępczej. W tym roku św. Mikołaj czyli Szkolny Klub Wolontariatu otrzymał list od Andrzeja, miłośnika muzyki hip hop. Każdy uczeń mógł przyczynić się do  spełnienia listowego marzenie Andrzeja– wolontariuszki z kl.VIII, które przygotowały przepyszne ciasteczka i tęczowe galaretki oraz wszyscy, którzy je zakupili w sklepiku. A to wszystko w ramach akcji „List do Świętego Mikołaja”, organizowanej przez "Towarzystwo Nasz Dom" - Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT w Warszawie. Przygotowana przez wolontariuszki paczka  została wysłana do Warszawy i w Wigilię Bożego Narodzenia trafi do Andrzeja.

Pod patronatem fundacji"Towarzystwo Nasz Dom"już po raz XX  na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole i przedszkolu odbywa się wielka zbiórka monet - "Góra Grosza". Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych..

Jak co roku czekamy na "Poduszki dla Maluszka" aby podarować radość dzieciom. Do 6 grudnia trwa zbiórka kolorowych poduszek, które trafią do chorych dzieci przebywających w szpitalach.

10 grudnia ruszy po raz dziewiąty w naszej szkole Świąteczna Loteria Fantowa z której uzyskane środki, pozwolą na przygotowanie świątecznych paczek dla starszych osób z najbliższej okolicy.

Charytatywny cel będzie miał także Kiermasz Świąteczny współorganizowany przez Radę Rodziców w dniach 17-19 grudnia.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasową  pomoc, uśmiech i gorące serca . Czekamy na kolejnych darczyńców, liczymy na dalszą pomoc i zachęcamy do udziału w kolejnych świątecznych akcjach.

Przeczytano: 159 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: