Aktualności

12 marca 2020 12:50 | Aktualności

"Zemsta" w teatrze

         W miniony piątek 6 marca uczniowie klas VII i VIII udali się do Teatru Nowego w Zabrzu na sztukę, będącą adaptacją "Zemsty"  Aleksandra Fredry.

         Uczniowie przenieśli się w czasie na stary zamek, na cichej, spokojnej wsi polskiej końca XVIII wieku. Na kilkadziesiąt minut zapomnieli o szkole...

Zaprezentowany przez aktorów spektakl  to dzieło ponadczasowe, świetnie skonstruowane, a do tego niezmiernie zabawne. Jego wykonanie było mistrzowskie, począwszy od Papkina i Cześnika  po Rejenta. Scenografia prosta, schematyczna, ale w zupełności wystarczająca, by widz nie czuł się zagubiony. A to wszystko ukwiecone piękną dawną polszczyzną.

         Po spektaklu, dla naszych uczniów, edukatorka teatralna przeprowadziła  warsztaty. Uczniowie mogli przypomnieć sobie jakie zawody związane są z teatrem.

         Po wyjściu z teatru kusił pobliski McDonald’s, ale okazało się, że do pełni szczęścia wystarczy duchowa uczta…

         Obejrzenie spektaklu było połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Oprócz miłych wrażeń, które pozostaną na długi czas w pamięci, dla naszych ósmoklasistów stało się to doskonałą powtórką ze znajomości treści lektury obowiązkowej przed egzaminem, który zbliża się wielkimi krokami…

Przeczytano: 128 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: