Aktualności

24 marca 2020 14:16 | Aktualności

Wiosenna moda 2020

     Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły z klas V - VIII wzięli udział w projekcie „Zostań projektantką/projektantem EKO”. Zadaniem do wykonania było zaprojektowanie i ubranie się w wymyślony strój. Należało wykorzystać wszystko, co uczniowie mieli w domu: kartony, reklamówki, butelki itp. określić, jakiego rodzaju to jest strój. Na ocenę z języka polskiego należało opisać swój strój (podać jego nazwę, napisać co się wykorzystało do wykonania tego stroju).

         Sami wszyscy wiemy, ile śmieci potrafi wyprodukować człowiek. Prawie każdego dnia przynosimy ze sklepu reklamówki, tzw. jednorazówki, zwoje papieru, w który pakowany jest towar, do tego dochodzą opróżnione butelki, puszki, kartony po napojach, różne pudełka, woreczki, przeczytane gazety. Okazało się, że niektóre z tych rzeczy można wykorzystać do uszycia, wykonania ciekawych ubiorów. I oto powstały nam stroje: eleganckie, sportowe, na plażę. Jeden ze strojów, bardzo wiosenny, nazwany został ,,Pani Kropelka’’, ponieważ projektantce, skojarzył się on z poranną rosą, którą na wiosnę można zauważyć na trawie i kwiatach. Na czasie okazał się strój przeciwko koronawirusowi (nikt na 1,5 metra nie może się do mnie zbliżyć)…

Niestety, nie wszystkie zdjęcia przesłane przez autorów pięknych strojów, udało się umieścić na stronie szkoły. Nie wszyscy uczniowie jeszcze przesłali swoje projekty...

Czekamy na kolejne pomysły 😊

Poniżej opis stroju Alicji uczennicy VIII klasy:    

          Strój ukazany   na   zdjęciu to:  ,,Strój   marsjański''. Wykonany   został   przez   Alicję   Sośniok   -młodą   projektantkę   mody. Strój, którego zdjęcia są w  jednym z najlepszych magazynów poświęconych modzie, jak   sama   autorka wspomina, jest idealny na każdą imprezę i wyjście na miasto.  

          Modelka została przyodziana w długą, fioletową spódnicę wykonaną z worka na śmieci o zapachu jagód. Ubrana jest w szarą koszulkę z foli aluminiowej. Góra koszulki oraz pasek wykonany jest z grubego, mocnego sznurka. Na jej głowie znajduję się czapka, która jest w kolorze pomarańczowym. Do jej uszycia wykorzystano papier samoprzylepny, który błyszczy. Na jej prawej ręce widnieje biała, papierowa bransoletka. 

          Na stopach modelka  ma buty, które inaczej nazywane są sztiflami. Materiał, z którego są wykonane jest miękki, kilkuwarstwowy, to biały papier toaletowy. Także na nogach ma rajstopy zrobione z tego samego materiału co koszulka.          

          Według mnie projekt pt. ,,Strój marsjański'' jest fantastycznie zaprojektowany. Materiały, z których jest wykonany oraz dodatki idealnie ze sobą współgrają. Strój ten przypadł mi do gustu i uważam, że autorka wykonała go świetnie. 

Przeczytano: 212 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: