Przedszkole Publiczne w Sączowie pełni dyżur wakacyjny w sierpniu . W lipcu przedszkole jest nieczynne.:: Od 15 czerwca br. zajęcia opiekuńcze w przedszkolu prowadzone są w godzinach od 7.30 do 15.30.

Aktualności

24 czerwca 2020 09:36 | Aktualności

Bezpieczne wakacje - projekt międzyklasowy klas I - III.

Bezpiecznie!!! ... w górach,

nad morzem, nad jeziorem,

w lesie, w parku ...

Projekt edukacyjny w klasach I - III

 

Przed nami wymarzony okres dla dzieci – upragnione wakacje!

Wypoczynek wakacyjny dzieci powinien być źródłem nowych wrażeń i przeżyć.

 

Okres letniego wypoczynku to czas, w którym  dzieci uczestniczą w różnego rodzaju wyjazdach oraz korzystają z wielu atrakcji w miejscu zamieszkania. Jest to czas radości, ale wiąże się też z możliwością zaistnienia różnorodnych zagrożeń.

Ważne jest zatem, zaopatrzenie dzieci w wiedzę i umiejętności na temat zasad bezpiecznego korzystania z czasu wolnego w różnych miejscach i okolicznościach, aby po zakończeniu wakacji pozostały dobre wspomnienia i energia na kolejny rok nauki.

Z takim zamierzeniem podczas zdalnej nauki uczniowie klas I – III przystąpili do realizacji kolejnego, ostatniego w bieżącym roku szkolnym międzyklasowego projektu pod hasłem:

„Bezpiecznie!!! ...

w górach, nad morzem, nad jeziorem, w lesie, w parku ...”

W trakcie projektu uczniowie zapoznali się i przypomnieli sobie ważne zasady bezpieczeństwa.

Uczyli się przewidywać skutki własnego postępowania, unikania nadmiernego ryzyka i poczucia odpowiedzialności za podejmowane przez siebie działania.

Głównym założeniem projektu było  uświadamianie wychowankom, że lekkomyślność i brawura może doprowadzić do życiowej tragedii.

Podstawowym celem była edukacja dzieci na rzecz bezpieczeństwa oraz stwarzanie sytuacji ułatwiających uczniom rozpoznanie i nazywanie zagrożeń, jakie można spotkać podczas letniego wypoczynku, a także wskazywanie rozwiązań sytuacji trudnych i niebezpiecznych.

Projekt został opracowany w oparciu o treści zawarte w Programie wychowawczo -profilaktycznym szkoły  i klas I – III oraz założenia podstawy programowej wychowania  kształcenia ogólnego I etapu.

W czasie realizacji projektu uczniowie podejmowali różne aktywności. Wspólnie poznawali i uczyli się pożądanych zachowań i postaw. Efektem działań uczniów jest wspólnie opracowany album prac i katalog przestróg.

Zobacz link: https://padlet.com/iwonasowislok/4n1e4a8objsq4887?fbclid=IwAR1f1ZD9uhOc5irkwRwYOKInQhybDk2qxNPsVQEoIm9JhX-HEMm_ohOTTG8

Wszystkim uczniom życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

Przeczytano: 74 razy. Wydrukuj|Do góry

Filmy: