Ważne informacje dotyczące funkcjonowania placówki w okresie pandemii w KOMUNIKATACH

Aktualności

14 listopada 2020 21:13 | Aktualności

Dla Niepodległej Projekt edukacyjny realizowany w klasach I – III

Odzyskanie niepodległości w 1918 r. to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Przydająca w 2020 r. 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę  była okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do propagowania wartości patriotycznych i obywatelskich wśród najmłodszych obywateli.

Uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem swoich wychowawczyń podjęli działania upamiętniające 102 rocznicę wydarzenia  kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Działania zostały ujęte  w Międzyklasowym Projekcie pod nazwą „Dla Niepodległej”.  

Działania dostosowane były do możliwości dzieci i realizowane były w każdej klasie od dnia 2 listopada br.  

Dzieci w przystępnej formie poznawały tragiczne losy naszej Ojczyzny oraz fakty historyczne związane z Jej  trudną drogą do odzyskania wolności.

Jednym z celów Projektu było budowanie szacunku dzieci do symboli narodowych i kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodych obywateli.

Dzieci realizując zadania Projektu między innymi poznały sylwetkę najważniejszego żołnierza walczącego o  niepodległość – Marszałka Józefa Piłsudskiego, wykonały symbole narodowe: godło i flagę, przypomniały sobie historię powstania Hymnu Narodowego oraz w formie zdalnej wzięły udział w akcji „Szkoła do Hymnu”.

Zawieszenie stacjonarnych zajęć szkolnych  nieco skomplikowało realizację zadań Projektu. Realizacja niektórych z zadań musiała odbywać się w formie zdalnej. Mimo tych niedogodności wszystko udało się zrealizować. W trakcie zajęć w domach dzieci rozwijały zdolności twórcze i artystyczne. Rozwijały umiejętności kreatywnej pracy samodzielnej. Całość zadań realizowanych w ramach Międzyklasowego Projektu „Dla Niepodległej” przyczyniały się do integracji uczniów najmłodszych klas naszej Szkoły.

 

Tegoroczne obchody Święta Narodowego miały inny charakter.

Nie było hucznych akademii, występów.

Było inaczej. Chociaż osobno, ale … razem dla Niepodległej.

Ta sytuacja bardziej uświadomiła wszystkim wartość bycia wspólnotą

 i znaczenie wolności w życiu każdego człowieka i narodu.

 

Przeczytano: 144 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: