Ważne informacje dotyczące funkcjonowania placówki w okresie pandemii w KOMUNIKATACH

Aktualności

25 listopada 2020 19:08 | Aktualności

SzachMaks – ogólnopolski konkurs szachowy – mamy wyniki!

 

29 października br. chętni uczniowie naszej szkoły, grający w szachy, wzięli udział w IV edycji konkursu SzachMaks. Oficjalnie były to I Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Solvingu) Juniorów pod patronatem Polskiego Związku Szachowego. Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązanie 24 zadań szachowych w czasie 45 minut. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych od klasy 2 oraz uczniów szkół średnich  z podziałem na kategorie wiekowe. Ostatecznie w konkursie wzięło 717 uczniów z około 160 szkół. Z województwa śląskiego ogółem zalogowało się 61 uczniów.

W naszej szkole biorąc pod uwagę zdobyte punkty wyniki mamy następujące:

I miejsce zdobył Paweł Kuwak uczeń klasy 4 - 64 punkty, (tj. 41 miejsce w kraju; 2 miejsce w województwie śląskim, w swojej kategorii wiekowej).

II miejsce  zdobyli uczniowie klasy 3 Alex Janik - 53 punkty (tj. 81 miejsce w kraju; 12 miejsce w województwie śląskim w swojej kategorii wiekowej) i Igor Zbroiński - 53 punkty (tj. 82 miejsce w kraju; 13 miejsce w województwie śląskim, w swojej kategorii wiekowej).

III miejsce zdobył Olivier Janik – 50 punktów (tj. 50 miejsce w kraju; 4 miejsce w województwie śląskim, w swojej kategorii wiekowej).

Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Rycman uczeń klasy 3, który dzielnie rozwiązywał zadania szachowe i zdobył 30 punktów.

Organizator konkursu przesłał naszym uczniom podziękowania, za udział w formie dyplomu. Zostaną one wręczone naszym dzielnym szachistom, jak wrócimy do szkoły. 

Jeszcze raz gratuluję chłopakom!

Ćwiczcie nadal logiczne myślenie oraz strategię i planowanie, a Wasze umiejętności szachowe będą jeszcze lepsze. Pamiętajcie, w październiku 2021 roku odbędzie się V edycja Konkursu SzachMaks.

Pani Ela.

 

 

Przeczytano: 91 razy. Wydrukuj|Do góry