Ważne informacje dotyczące funkcjonowania placówki w okresie pandemii w KOMUNIKATACH

Aktualności

27 listopada 2020 17:37 | Aktualności

PTASIA STOŁÓWKA – projekt przyrodniczy klasy I.

 

 

Zima to trudny czas dla  zwierząt, a zwłaszcza dla ptaków.

Zimą ziemia pokryta jest śniegiem lub lodem, przez co w znaczący sposób ogranicza ptakom dostęp do pokarmu. Krótki zimowy dzień to również mniej czasu na znalezienie odpowiedniego pokarmu. Dlatego też dokarmianie ptaków staje się często jedyną szansą na przetrwanie kilku ciężkich miesięcy. 

 

Uczniowie klasy I wykazując się wielką troską o los ptaków w czasie zimy, podjęli się zadania przygotowania karmników dla skrzydlatych przyjaciół.  

Przed przystąpieniem do pracy nad budową karmników, pierwszoklasiści  poznali biologię ptaków, które odwiedzają zimą karmnik. Nauczyli się, jak mądrze dokarmiać skrzydlatych przyjaciół oraz zdobyli wiedzę, jakie przysmaki im podawać i gdzie umieszczać karmniki.

 

Dzieci do  pracy przy budowie karmników zaangażowały swoich dorosłych członków rodzin. I w ten sposób zrodził się piękny projekt rodzinny, który połączył pokolenia. Zacieśniły więzi emocjonalne. Dzieci rozwijały wyobraźnię przestrzenną  i sprawność manualną.

Efekty pracy dzieci są imponujące!

 

Wszystkie karmniki wkrótce zawisną w przydomowych ogrodach dzieci albo udekorują parapety domów. Zapewne będą oryginalną ozdobą ogrodów, ale najważniejsze, że będą

pełnić rolę stołówek dla ptaków i pomogą im przetrwać trudny, zimowy  czas.

 

Wspólna praca dzieci i rodziców, zdobyta wiedza oraz przeżywana radość z  podjętych działań pozwala sądzić, że projekt zrealizowany w klasie I spełnił swoje zamierzone cele.

Wszystkim autorom prac gratulujemy pomysłowości i wielkiego zaangażowania.

Dziękujemy wszystkim  rodzicom za pomoc i nadzór nad działaniami dzieci.

 

 

 

Przeczytano: 121 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: