Aktualności

12 lutego 2021 12:43 | Aktualności

I znów zagraliśmy pięknie!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przeszedł już do historii.

Ale co to był a Finał! 31 stycznia 2021 roku Orkiestra grała mimo pandemii, mimo ograniczeń z niej wynikających, mimo różnych przeszkód. Jak zawsze potwierdziła się stara prawda, że nie ma trudnych dróg, jeśli prowadzą do szlachetnego celu. A celem tym było w tym roku wsparcie dla polskiej służby zdrowia dedykowane w szczególności na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Po raz dziewiąty w naszej historii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sączowie zawiązał się Sztab,(#5493>>) który przygotował i przeprowadził akcję wośpową zwieńczoną Finałem w mroźną niedzielę 31 stycznia. Mimo srogiej zimy i oblodzonych dróg nasi Wolontariuszez poświeceniem kwestowali w tej najpiękniejszej kolorowej zbiórce. Wspierali ich nieocenieni Rodzice, dzięki którym młodzież była bezpieczna i mogła odwiedzać miejsca w całej naszej Gminie, a nawet poza nią.

Okazało się bowiem, że do zapoczątkowanej w szkole w Sączowie akcji przyłączyło się bardzo chętnie społeczeństwo prawie całej Gminy Bobrowniki – „grali”  z nami nasi dawni przyjaciele, ale i ci, którzy dotychczas nie zawsze byli przekonani.

Ten odzew był wspaniały! Skarbonki WOŚPu stanęły aż w 10 punktach handlowych i usługowych w Sączowie, Siemoni, Myszkowicach, Bobrownikach. 

Prawie przez cały styczeń toczyły się emocjonujące licytacje nie tylko gadżetów Orkiestry! Pani Wójt Małgorzata Bednarek wystawiła na licytację miejsce na fotelu wójta na cały jeden dzień, Pan Dyrektor Damian Reszka przejażdżkę psim zaprzęgiem, Klub Siatkarski UKS Volley Team Aquaplus Bobrowniki trening, doktor Adam Lorenc przyjmował czworonożnych pacjentów, Panie Sylwia Drzewiecka i Patrycja Mańczyk oferowały usługi fryzjerskie i stylizacji paznokci, nasz uczeń Radek Sokoła wystawił na aukcje zaprojektowane i wykonane przez siebie koszulki.

Ogólnie z samych licytacji uzyskaliśmy dla WOŚP  niebagatelna sumę 5 096,50 zł

Przez dwa miesiące działała e-skarbonka.

OGÓŁEM Sztab WOŚP nr 5493 zgromadził kwotę 23 758,68zl

Brawo nasi Wolontariusze, brawo Darczyńcy, brawo MY!

Czekamy na pisemne podziękowania od głównego Dyrygenta Letniej Zadymy w Środku Zimy – Jerzego Owsiaka.

Już teraz dziękujemy wszystkim z udział i hojność. Dziękujemy za wsparcie i nagłośnienie naszej akcji przez Panią Wójt, Urząd Gminy, pana Przewodniczącego Rady Gminy Bobrowniki, portal bobrowniki.tv pana Henryka Wadowskiego,który przygotował także obszerna relację z 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przebieg finału WOŚP w Gminie Bobrowniki relacje filmowe i zdjęciowe>>

Sztab WOŚP Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie na facebooku>>

Do zobaczenia za rok. Siema!

Przeczytano: 156 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: