Aktualności

05 marca 2013 17:27 | Aktualności

Akcja „Wszystkie kolory świata”

W listopadzie 2012 roku w szkole rozpoczęła się akcja „Wszystkie kolory świata”. Na lekcjach języka polskiego, angielskiego oraz na plastyce przeprowadzono projekt pt. „Skąd jestem, gdzie mieszka moja lalka”,  czyli „Wszystkie kolory świata”. W projekcie udział wzięli uczniowie klasy V oraz uczniowie uczęszczający na kółko plastyczne. W ciągu dwóch miesięcy wspólnie z rodzicami, dziadkami wykonano 32 piękne lalki. Prezentacje na temat ich pochodzenia przedstawiono również w języku angielskim. Zorganizowano wystawę na terenie szkoły, na którą zaproszono  rodziców, ukazał się artykuł na portalu gminy i stronie szkoły.

Na początku lutego przeprowadzono dwutorową licytację lalek: na stronie internetowej szkoły oraz na apelu szkolnym. Sprzedano wszystkie wykonane laleczki. Najwyższa wylicytowana kwota jaką uzyskano za laleczkę wyniosła 200 złotych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i społeczności lokalnej. Zebraliśmy 967zł.  Jesteśmy dumni,  że w placówce liczącej 161uczniów, udało się zebrać tak dużą kwotę.  Dzięki niej możemy mieć choć maleńki wkład w pomoc potrzebującym dzieciom z Czadu.

Serdecznie dziękujemy w Wszystkim, którzy wspólnie z dziećmi tworzyli lalki, oraz tym Wszystkim , którzy uczestniczyli w licytacji. Dziękujemy!

Na koniec pragnę przytoczyć fragment listu rodzica uczennicy Gimnazjum w Siemoni - szkoły, która także wzięła udział w Akcji „Wszystkie kolory świata”.

Witam Panią !

Cieszę się że mogę dołożyć moją małą cegiełkę na tak szczytny cel. ...Szkoda że tak niewielu zauważyło tak wiele serca, talentu i wspólnej pracy dzieci z rodzicami a myślę przede wszystkim z Dziadkami.

I tak uważam że akcje takie mają sens ... 

Korzystając z okazji życzę udanych ferii i odrobinę odpoczynku od "zgiełku" codziennej Państwa pracy.

Pozdrawiamy Wszystkich biorących udział w projekcie.

K. Michalski.

 

Koordynator Akcji Izabela Gielnik

 

Zobacz nasze laleczki

 

Przeczytano: 441 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: