Aktualności

24 marca 2014 15:54 | Aktualności

Kosmiczny początek wiosny

Uczniowie klasy I szukali wiosny w Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Uczestniczyli w seansie pt. „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Planetarium zmieniło się wówczas w statek kosmiczny, którym Berenika i Jurek udali się w fascynującą podróż w Kosmos. Ich pilotem i przewodnikiem po Układzie Słonecznym był sam Mikołaj Kopernik – twórca teorii heliocentrycznej. Dzieci z okien statku kosmicznego oglądały Księżyc, Marsa, Jowisza, doświadczyły zderzenia z planetoidą.... Po długiej podróży dotarliśmy  do tytułowej komety.

W obserwatorium astronomicznym uczniowie poznali budowę i zasady działania teleskopu oraz sposoby wykonywania obserwacji astronomicznych.

W ogródku meteorologicznym dzieci zapoznały się z przyrządami pomiarowymi oraz sposobami dokonywania pomiarów składników pogody. Uczestnikom wyjazdu bardzo podobał się pokaz mapy pogody oraz obrazkowy kalendarz pogody. Barwne przedstawienie pogody w różnych porach roku zwróciło uwagę pierwszoklasistów na cykliczną zmianę ich otoczenia w ciągu roku. Uczniowie dowiedzieli się, że zjawisko atmosferyczne mogą nieść ze sobą wiele zagrożeń.

Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

Dziękujemy rodzicom ucznia klasy I za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu.

Przeczytano: 443 razy. Wydrukuj|Do góry