Aktualności przedszkola

04 maja 2016 17:36 | Aktualności przedszkola

„ Los Ziemi w naszych rękach” - Dzień Ziemi 2016

Tydzień od 18 do 22 kwietnia upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem „ekologia”.
A wszystko to z okazji obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia). Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią.
We wszystkich grupach przedszkolnych przez cały tydzień prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii. Wspólnie szukaliśmy sposobów dbania o naszą planetę. Aby pamiętać o naszej Ziemi, troszczyć się o jej dobro i piękno „Starszaki” wspólnie wykonały piękną pracę plastyczną - wielki plakat pod hasłem „Jej los w naszych rękach”.
W piątek (22 kwietnia) z okazji Dnia Ziemi w naszej placówce zorganizowaliśmy Wielkie sprzątanie naszej Ziemi. Uzbrojeni w niezbędny sprzęt: rękawiczki i worki, ruszyliśmy do pracy. „Szu, szu, szu, zaraz czysto będzie tu!” – tak podśpiewywaliśmy sobie wesoło przy pracy. Zaczęliśmy oczywiście od najbliższego otoczenia. Młodsze przedszkolaki pozbierały śmieci na placu zabaw i w przedszkolnym ogrodzie. „Starszaki” wybrały się trochę dalej i pozbierały śmieci na ulicy Szkolnej i na pętli autobusowej. Na zakończenie ekologicznych działań „Starszaki” wspólnie z sołtyską sołectwa Sączów panią Jadwigą Jakubowską zasadziły kwiaty w donicach na pętli autobusowej w Sączowie. Teraz tam jest czysto i pięknie! Aż miło popatrzeć.
Podczas wielkiego sprzątania towarzyszył nam nasz dobry, przedszkolny duszek – pani Izabela Cogiel.
To był bardzo pracowity dzień. Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do przedszkola. Zrobiliśmy dziś wiele dobra dla naszej planety! Będziemy się starać być dobrymi dla Ziemi przez cały rok!

Przeczytano: 453 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: