Aktualności przedszkola

18 września 2016 17:19 | Aktualności przedszkola

Sportowy dzień w „Zerówce”

Każde dziecko o tym wie: chcesz być zdrowy-ruszaj się!

Zdrowy duch jest w zdrowym ciele a z wszystkiego jedna racja: górą sport i rekreacja!

W nowym roku szkolnym najstarszych przedszkolaków czeka wytężona praca. Trzeba więc zadbać o siły i kondycję. Przedszkolaki wspólnie z wychowawczynią postanowiły zadbać o swoją kondycję fizyczną i poprawić przy tym sprawności umysłowe. W związku z tym postanowieniem przedszkolaki czwartkowe przedpołudnie 15 września 2016 r. spędziły na zabawach sportowych na kompleksie sportowym „Orlik” w Sączowie.

W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola w sportowych strojach. W dobrych humorach i z potężnymi zapasami sił wyruszyły na obiekt sportowy. Tam oczekiwał na przedszkolaków prezes KS „Płomień Sączów” pan Zygmunt Gonkiewicz.

Dzieci mogły korzystać ze wszystkich obiektów sportowych znajdujących się na „Orliku”:z boiska do gry w piłkę, boiska do gry w tenisa, siłowni pod chmurką i placu zabaw. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Chłopcy popisywali się umiejętnościami gry w piłkę nożną, a dziewczynki grały w tenisa i dbając o figurę wytrwale ćwiczyły na siłowni. Dzieci dobrze wiedzą, że ten, kto uprawia aktywność ruchową, wydajniej pracuje, szybciej regeneruje siły, jest wewnętrznie zdyscyplinowany i posiada umiejętności lepszej koncentracji uwagi więc z wielką radością oddawały się wszelkim ćwiczeniom i zabawom. Nawet pani wychowawczyni Barbara Zarodkiewicz – Czapla i opiekunka pani Jadwiga Jakubowska wytrwale ćwiczyły razem z dziećmi.

Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz wiele radości. Był wspaniałą okazją do pokazania dzieciom, że sport to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do przedszkola na obiad. Jeszcze nigdy dotąd obiad przedszkolny nie był taki smaczny!

Przeczytano: 364 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: