
Światowy Dzień Ziemi 2016
„Palący Temat – Niska Emisja!” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi.
Angażując się w obchody tematycznej akcji proekologicznej uczniowie klasy V przygotowali dla społeczności szkolnej inscenizację pt. „Chory komin, czyli kochasz dzieci, nie pal śmieci”.
Celem przedstawienia była wizualizacja problemu zanieczyszczenia powietrza, a wyjście poza szkołę miało charakter happeningu.
Podczas marszu uczniowie nieśli transparenty z nazwami szkodliwych substancji, które są uwalniane do atmosfery w procesie spalania. Skandowali hasło „ KOCHASZ DZIECI, NIE PAL ŚMIECI”.
To wydarzenie, które przybrało formę aktywnego oddziaływania na środowisko społeczne wzbudziło zainteresowanie i ciekawość mieszkańców Sączowa. Organizatorzy tego przedsięwzięcia mają nadzieję, że względy zdrowotne będą ważniejsze od pozornych zysków ekonomicznych.