
XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Mówi się, że matematyka jest królową nauk. W matematyce zaś króluje tabliczka mnożenia.
7 października br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
Do zabawy z tabliczką mnożenia przystąpiła klasa III - jako jedyna z klas najmłodszych. Uczniowie z wielkim zapałem układali piramidę z tabliczką mnożenia. Choć zadanie okazało się niezbyt łatwe, to wszyscy poradzili sobie z nim doskonale. Znajomość tabliczki mnożenia trzecioklasiści szlifowali również podczas różnych zabaw matematycznych szukając spośród siebie Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Uczniowe klas starszych podeszli do egzaminu i za prawidłowe rozwiązanie wsystkich przykładów otrzymali tytuł „eksperta tabliczki mnożenia”. Każdy otrzymał także "Tabliczkę szczęścia" czyli kupon z przepowiednią, lecz by poznać jej treść, trzeba było wykazać się znajomością mnożenia i dzielenia :) Następnie uczniowie mieli możliwość rozwiązywania wielu ciekawych łamigłówek oraz uczestniczyć w różnych grach i stacjach zadaniowych.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki mnożenia okazały się świetną inicjatywą szerzącą znajomość tabliczki mnożenia i były okazją do fantastycznej zabawy.